pátek 21. dubna 2023

Sklo, samé sklo...

a něco navíc. 


Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.
Moderní, atraktivní expozice a skvělý tvůrčí koutek pro děti (malé i odrostlejší). 
A tohle už není sklo. :-) 
To jsou naprosto vynikající čokoládové pralinky v designu jabloneckého skla od Pralinqa
Láska na první pohled i následné ochutnání...


4 komentáře:

 1. Osobně obdivuji lidi, kteří umí pracovat se sklem a dát mu nějakou fazonu a prostě mu vdechnout život. Pro mě není problém sada malířských pláten a kreslení, malování nebo ilustrace. Ale práci se sklem a celkově to umění v prostoru jsem vždycky objevovala. Zkoušela jsem dělat sochy, ale to dopadlo prostě tak nějak všelijak, takže jsem zůstala u štětců. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Mám to do Pralinqa pět minut z kanceláře, občas obědvám jejich zmrzlinu ;-)

  OdpovědětVymazat
 3. Práce se sklem je nádherná. Můj dědeček byl celý život sklářem a vyrobil nespočet krásných věcí. Bohužel nedávno navždy odešel a na poslední cestu ho přišlo vyprovodit několik desítek sklářů, se kterými pracoval a mnoho z nich dokonce tohle řemeslo naučil. Vše jsem objednala u pohřební služby Praha 4, kde mi pomohli s celou organizací.

  OdpovědětVymazat
 4. Já mám ráda sklo a pokud mohu někde navštívit nějakou dílnu, kde lidé vytvářejí něco tradiční cestou, tak ji navštívím. Nedávno jsem byla na dovolené v Antigua Guatemala. Město mě okouzlilo nejen svým historickým dědictvím, ale i kulturním životem. Navštívila jsem kostel sv. Františka, ale taky muzeum kakaa a čokolády, na kterou jsem se moc těšila. Nejvíce mi chutnala místní kuchyně, která je úžasná a já jsem si dala několik místních specialit.

  OdpovědětVymazat